Az alaplapok esetében a választáskor lényeges szempont, hogy hány kártyát tud, illetve hány kártyát szeretnénk kezeltetni vele. Nem minden alaplap képes kezelni 4-6 kártyánál többet. Annyit biztos tud kezelni, ahány pcie slot van az laplapon. Lehet kapni pcie splittert (általában 4-es elosztót), de ez még nem garancia arra, hogy az alaplap fel is fogja ismerni a kártyákat.

Egy általános használatra szánt B450-A PRO MAX alaplap 6db pcie csatlakozással (2db x16, 4db x1 slot)
Ezek az alaplapok jól használhatók, amíg 6-8 kártyánál többet nem akarunk működtetni velük. Ennél több esetén már akadhatnak problémák a beállításokkal.
Ha tudjuk előre, hogy fejleszteni akarjuk majd a gépet több kártyával, vagy eleve több kártyás gépet építünk, akkor mindenképp érdemes egy eleve bányász alaplapot beszerezni, ami általában 12 slot-os (12 db pcie x1 vagy 12 db közvetlen usb) és minden további gond nélkül kezelni fogja ezt a mennyiséget.

Árban lehet, hogy soknak fog tűnni a bányász alaplap, de ha belegondolunk és számolunk, akkor hamar kiderül, hogy ha pcie elosztókkal akarunk később bővíteni (10 ezer/db) akkor egy 6 kártyás alaplap bővítése 12 kártyáig, plusz 20 ezer forintba fog kerülni és valószínűleg meg fog gyűlni a bajunk az alaplap beállításokkal is, hogy kezelje az összes VGA-t.